Všetko ostatné ohľadom práce v Rakúsku

Dátum: 04.02.2013

Vložil: jana

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

ale tých 1700e si mala začo nedoplatok? my nevieme čo si robila a čo si nerobila, koľko krát si zrušila či pozastavila živnosť, tak nám to prosím objasni, lebo to čo si napísala je úplne mätúce a nekompletné.

Dátum: 18.01.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:Poradte mi prosim

Podať či nepodať, to si musí rozhodnúť každý sám.
Ak podáš, príde Ti platiť nedoplatky, pretože doteraz platíš z najnižšieho vymeriavacieho základu, aký je možný, ale Ty zarobíš viac, takže by si mala platiť vyššie odvody. Ak nepodáš, tak platíš stále najnižšie odvody. Ale FA Ťa môže vyzvať podať DP spätne 7 rokov dozadu a to aj naraz za celých 7 rokov. A to by bola potom dosť veľká suma (mne napr. za 1 rok prišlo doplácať 820E).
Takže ak nechceš podávať DP, tak si určite šetri peniaze, ak by Ťa náhodou vyzvali podať DP. Ak Ťa nevyzvú, peniažky Ti ostanú, budeš mať na prilepšenie k dôchodku.

Dátum: 01.03.2013

Vložil: Klegina

Titulok: Re:Re:Poradte mi prosim

Ahojte!

Ja pracujem 3 r. na zivnost v AT a prislo mi platit ,,944eur za kvartal,Podavala som pravidelne DP cize kazdy rok,a preto mam vysoke odvody.Nie je to povinne podat DP ale ak pride kontrola z Fin.uradu tak zaplatite spetne dlzobu t.j.1az viac rokov.
Mozem Vam poradit na nete je stranka DEMCAK,tam radi Slov.pravnik ake mame prava v Rakusku a o vselicom inom co sa
tyka zivnosti a zamestnavateloch.

Dátum: 25.01.2013

Vložil: renca

určite nepodávaj pokým ti finančný niečo nepošle,mne napríklad finančný klagenfurt poslal aj dopis s paragrafmi kde vysvetlujú kedy sa danové dáva...takže dobrovolne určite nedávaj zbytočne sa ti predražia odvody

Dátum: 26.01.2013

Vložil: zlá rada

raz tie nedoplatky budeš musieť doplatiť a nie su malé

Dátum: 29.01.2013

Vložil: iva

Titulok: Re:Re:Re:Poradte mi prosim

blbost ja som tiez 3 roky v at a tiez som zarabala 45eur na den iba teraz tento polrok mam 55 a nikdy som dp nedavala a samo mi prislo z sva ze mi dvihli na 200eur mesacne obvody a nedoplatky ti nepridu ked si tak malo zarabala tak sa nemusis bat

Dátum: 31.01.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

To, že Ti zdvihli sami na 200 E na to tu je zákon. Neteš sa, že zarábaš málo a žiadne nedoplatky by neboli. Nechce sa mi to tu rozpisovať. Ale môžem Ti len poradiť, ak nechceš podávať DP, nemusíš, ale šetri si peniaze, lebo ak náhodou potom začnú vyzývať na podanie, ostanú Ti oči pre plač. Odkladaj si tak 70 E mesačne a 7 rokov. Potom budeš mať našetrené a nemusíš sa báť. Ak Ťa raz vyzvú, tak musíš zaplatiť, oni sa neštvú, pošlú na Teba exekútora.

Dátum: 10.05.2013

Vložil: nie

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

never na nahody, ak sa uspokojis s tym, ze ta v rak.nevyzvu na spatne podanie dp, tak v tom zostan. A ked poziadas o penziu,nedostanes ju iba ak spatne das dp.A potom nedopltaky. Ak nezaplatis nastupuje exekutor a s penziu nemusia dat.

Dátum: 13.02.2013

Vložil: prepáč

Titulok: Re:Re:Re:Poradte mi prosim

ale nie je tak celkom pravda že raz to doplatiť musíš!musíš,pokial ta vyzvú k dan.priznaniu,alebo prekročíš a musíš podať.ale pokial nepodávaš,nehrozí doplácanie ani v prípade že končíte,alebo idete do dôchodku,akurát sa všetko vypočítava taktiež z paušálu,ako sa platia paušálne odvody.

Dátum: 07.05.2013

Vložil: nie

Titulok: Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

tak toto som si donedavna myslela aj ja, a neviem sa z toho spamatat.Požiadala som WKO o zrušenie živnosti a tí asi dali echo FA,vyzvali ma na spatne podanie DP od r.08 a uz mam vyrubeny zničujuci vysoky nedoplatok. Pomohli jedine v tom,ze vyhoveli na splátkovom kalendári,ale splatit to musim.Nikdy viac rakusku zivnost.

Dátum: 17.02.2013

Vložil: pomôžem

Už som to vysvetlovala velakrát zavolaj 0914273028

Vložil: evina

Ked nepodáte DP viete aký bude váš dôchodok? 8EU na mesiac x roky odpracované.Po piati rokoch DP podať musíte to platí aj pre rakušanou.

Dátum: 20.02.2013

Vložil: evelyn

Radim ti podávat DP každý rok,lebo po 3 rokoch ti spočítají a dajú zaplatit "rozdiel" v danovom zaklade a naraz za 3roky to budú pekne peniaze!!! Daň platiť nebudeš,ale rozdiel v daň.základe ti vycislia! Ja to uz platím.

Dátum: 28.02.2013

Vložil: Kveta

Milá Ivica, riaď sa týmito bodami:
1. Nepodať DP, keď nemienim pracovať dlhšie ako 3 roky /ty pracuješ viac ako 4 roky/
2. Podať DP, keď budem pracovať viac ako 5 rokov
3. Akonáhle podáš DP, budeš platiť vyššie odvody, čo je výborné, lebo potom budeš dostávať vyšší dôchodok, keď je to pre Teba aktuálne...
4. Ty musíš premyslieť a zvážiť pre a proti, tu sa nedá zovšeobecniť, opatrovateľky máme rôzne podmienky.

Dátum: 18.12.2012

Vložil: Alexandra +43 681 811 303 86

Titulok: Podnájom vo Viedni.

Prenajmem vo Viedni pre spolubývajúcu samostatnú izbu v dvojizbovom byte vo Viedni,Fernkorngasse,10.bezirk.
Byt je zariadený,okrem postele.K dispozícii kuchyňa,kúpelňa,WC.
Podmienka:nealkoholička,nefajčiarka!
Uprednostňujem dlhodobý prenájom.
Cena: 350 € mesačne.

Kontakty:
Mobil AT: +43 681 811 303 86
Mobil SK: +421 915 888 843
Email: gtbs@centrum.sk
Meno: Alexandra

Dátum: 17.12.2012

Vložil: rolita

Titulok: deti

dobry den, chcela by som sa opytat jednu vec. rozmyslam o babatku, kedze mam 33 rokov a este ziadne nemam, robim uz 10 rokov v rakusku (inak som este nikdy nepodavala dan.priznanie...zatial ma nevyzvali a ja som nepodavala sama od seba-to len tak na okraj), chcem sa opytat, keby som zostala tehotna, tak mam narok na nejake peniaze z rakuska po narodeni babatka? a zivnost musi byt cely cas zachovana? a lekar moze byt na slovensku , alebo musi byt rakusky gynekolog? poprosila by som odpoved, ak niekto presne vie. velmi pekne dakujem za odpoved

Dátum: 29.01.2013

Vložil: ivanka

Titulok: Re:deti

mas narok ale zivnost musis mat aktivnu a lekar moze byt na sk len potom vsetky papiere ktore ta budu ziadat musis poprakladat a poslat lekarske spravy ako som uz pisala 8 tyzdnou pred a po narodeni dostanes a potom si vyberies aku matersku chces

Dátum: 16.12.2012

Vložil: juraj

Titulok: prispevok

Dobry den, chcem sa opytat do akeho veku sa beru pridavky na deti ? A ci sa to tyka iba ak dieta studuje alebo môze byt aj na urade prace ale vedeny ako nezamestnany ?

Dátum: 31.12.2012

Vložil: Ivi

Titulok: Re:prispevok

samozrejme ze dieta musi studovat, vtedy sa poberaju pridavky do 24 roku dietata. Koncia v tom mesiaci ked dovrsi vek 24 a nie dokoncený skolsky rok.

Dátum: 15.12.2012

Vložil: d-s

Titulok: otázka

Ahojte! Robím druhý rok ako opatroveteľka v rakúsku,a chcela by som si urobiť Ďalší kurz,fyzioterapie,a chcela by som sa opítať,či stým kurzom možem taktiež pracovať v rakúsku?uznajú to?

Dátum: 11.12.2012

Vložil: maja

Titulok: zivnost

niekde som citala, ze je stranka, kde si mozem overit, ci som prihlasena na socialku-zasozrejme som si tu stranku nepoznacila....som uz tu treti turnus a neviem ci mi agentura obnovila zivnost...oni tvrdia ze prehlasenie z predosleho miesta na terajsie miesto staci....neviem ako je to so zdravotnou poistovnou....doma potrebujem ist k lekarovi a teraz uz doma si zdravotnu neplatim...pomozte ,kto viete...dakujem

Dátum: 13.12.2012

Vložil: pavol

Titulok: Re:zivnost

ahoj maja!, ak si nemala pozastavenu zivnost, potom prehlasenie z predosleho miesta na terajsie miesto staci. Na Slovensku mas narok na kompletnu starostlivost a osetrenie. Vsetky ukony u lekara zaplati za tebe, respektive slovenskej zdravotnej poistovni, rakuska SVA na zaklade dohody,formular E106. Ak si tento formular nosila do VšZP, mala by si mat slovensky zdravotny preukaz modrej farby a malo by na nom byt napisane, ze si poistencom rakuska. Ak si mala v rakusku zrusenu, pripadne aj pozastavenu zivnost, tak s lekarmi na SK velmi opatrne. Po zruseni, ci pozastaveni zivnosti v rakusku, Ti zanikne v rakusku aj zdrav.poistenie. Lekara na SK by si si potom musela zaplatit z vlastneho vrecka.
Ak to, co som napisal nestaci, napis mi tvoje skejpove meno do mailu paolo19@seznam.cz vysvetlim ti to ustne cez skype.

Dátum: 10.10.2013

Vložil: maja

Titulok: Re:zivnost

na slovensku si spatne musis doplatit zdravotnu aby si dostala dochodok.maju tam presnu evidenciu.moj pripad,zaplatila mozessom,priniesla doklad, karticku mi poslali postou o 3dni,a mozes k doktorovi.co sa tyka agentury,je to tak.maj sa,pa,alena

Dátum: 30.11.2012

Vložil: Mirka

Titulok: odovdy do SVA

ahojte rada by som bola keby mi niekto vedel poradiť. Odvody do SVA sa zvyšujú a tie platí rodina, alebo tie peniaze dáva opatrovateľke a ona sama si ich odvádza. Stretla som sa s takými prípadmi, kde sa odvody zvýšili a rodina odmietla uhradiť novú sumu a iné rodiny s tým nemajú žiaden problém a uhradia zvýšené odvody automaticky. Preto by som bola rada keby mi niekto vedel povedať ako to s tými odvodmi v skutočnosti je, či rodina dostáva peniaze na naše odvody, alebo to ide z ich vrecka a preto nechcú platiť zvýšenú taxu, alebo ak dostáva peniaze od štátu tak od ktorých inštitúcii. Pretože pochybujem, že by rodina platila z vlastného vrecka odvody ak sa jedná o sumu za tri mesiace v hodnote vyše 600 eur a ešte ku tomu aj plat pre obidve opatrovateľky. Ďakujem veľmi pekne.

Dátum: 14.12.2012

Vložil: mila

Titulok: Re:odovdy do SVA

Ty ak si živnostníčka, musíš si odvody platiť sama. Záleží na tom, ako si sa dohodla s rodinou, teda ako to máš napísané v zmluve s rodinou. Ak tam máš napr. uvedené, že Ti budú platiť 150 odvody, tak musíš s nimi vyjednať novú zmluvu. Oni nie sú povinní Ti dávať peniaze na odvody. Žiaľ, nie je nikde stanovené na čo ten príspevok (Forderung), čo dostávajú od štátu, rodina použije. Môže a nemusí z toho platiť odvody.Všetko záleží od rodiny, aká Rakušáci zmluvy rešpektujú.

Dátum: 14.12.2012

Vložil: mila

Titulok: Re:Re:odovdy do SVA

Pri každej zmene podmienok treba zmeniť aj zmluvu, tú rešpektujú.

Dátum: 28.11.2012

Vložil: nika

Titulok: kolegyne ZUZANY FOJTIKOVEJ z kamennych kosyh

ahojte dievcata.pracoval uz niekto s touto zenou?ak ano,vie preco ho zhanam.teraz je moja kolegyna a je to..............ozvy te sa mi prosim,viem,ze mala problemi aj inde.dakujem. nikulka@zoznam.sk

Dátum: 24.11.2012

Vložil: iva

Titulok: trvalý pobyt

Kto da opatr. TP? Srandujete?Ved potom by museli platiť za nas všetko,ako ostatní najomníci podla počtu osôb!Toto som ešte nepočula a doma maš potom prechodný??Nemožné to podmienovať trv. pobytom,ved lietame ako h..... hore dole ak sa nam podarí najsť plac.Nikto ti tu neda TP mali by ovavy,že to zneužijú nejaké chytráčky,ktorých je tu velmi veľa..Dochodok nebude a k našmu?Mnimum,teraz ich trápia rod. prid.,špekulujú,ako im ich znížiť..budeme mať veťa noviniek,ale nič dobré pre nás,žiaľ..

Dátum: 15.11.2012

Vložil: Slamka

Titulok: betragt

Som na druhom turnuse v Rakusku. Vyplaca ma rodina ale ja nemam ziaden doklad o prevziatí penazi. Ja iba podpisem im v ich knihe kolko dni som robila a kolko mi dali a to im ostava . Prosim o radu mam si aj ja pisat kolko mi dali a dat im to podpisat , ako to robite ostatne? Prosim poradte seriozne dik....

Dátum: 17.11.2012

Vložil: gijana

Titulok: Re:betragt

samozrejme,zaved si aj ty aspoň zošit,kde budeš mať takisto presný dátum odkedy dokedy si robila,kolko dní,kolko platia na den a sumu ktorú ti vyplatili.tiež si to daj podpísať.samozrejme aj spiatočne,prvý turnus

Dátum: 27.12.2012

Vložil: samuela

Samozrejme , že by si mala mať aj Ty od nich potvrdenie, že si peniaze prevzala, taktiež to budeš neskôr potrebovať...

Dátum: 07.01.2013

Vložil: mirinka

Titulok: Re:Re:betragt

mne rodina tiez nedavala doklad tak som si urobila tkz.vyplatnu pasku a vzdy na konci turnusu som si ju vypisala a ked som podpisala rodine podpisali aj oni mne.Potrebujes predsa doklad k danovemu a aj na pridavky ak mas deti

Vložil: Evina

Samozdrejme potvrdenie o zárobku potrebuješ ty si živnostník vypiš si pokladniční príjmový blok /originál rodine/ a kopiu si zapiš do pokladničnej knihy ako príjem

Dátum: 15.11.2012

Vložil: Alena

Titulok: práca pre začiatočníčky

Dobrý den chcem vas poprosiť o kontakt na nejaku agenturu s ktorou máte dobré skusenosti a berie aj začiatočníčky-teda také čo ešte nevedia tak perfektne nemecky. pracovala som 6 rokov ako opatrovatelka tu na Slovensku mám opatrovatelský kurz aj Sanitara som si spravila na zdrav.škole. Učím sa nemčinu 4 mesiace u učitelky sukromne a aj sustavne doma. Mala som pár pohovorov cez telefon do agentur ale všade ma odbili že chcu perfektnu nemčinu. Myslím si, že reč sa naj.doučí priamo v rodine pri osobnom kontakte-v praxi.Aké máte vy skusenosti. Ak mate možnosť tak pomožte. Dakujem

Dátum: 10.09.2013

Vložil: evka

Titulok: Re:práca pre začiatočníčky

Dobry den. Predpokladam,ze ste si uz nasli dobru agenturu pre zaciatocnicky. Viete mi prosim poradit.Tiez si hladam pracu cez agentru ale vsade vyzaduju dobru nemcinu

Záznamy: 231 - 265 zo 651
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok

Partneri: eBooM.sk - Internetový obchod   DOBRÝ ANJEL - Nezisková organizácia