Všetko ostatné ohľadom práce v Rakúsku

Dátum: 02.02.2013

Vložil: IH

Titulok: dotazník

CHcem Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka na http://www.survio.com/survey/d/W3Z9K3I8B2I5P3D8M

Ďakujem pekne za ochotu

Dátum: 27.01.2013

Vložil: zeminka

Titulok: ukoncenie zivnosti a financny urad

ahojte,
vedeli by ste mi niekto poradit?
chcem si zrusit v rakusku zivnost a vraj sa to ma potom oznamit este aj na financnom urade v rakusku.
neviem ci je to v mojom pripade potrebne,ak som nikdy nepodavala danove priznanie v rakusku /aj som malo zarobila,aj som bola v AT velmi kratko /.
je to oznamenie na financnom urade povinne?
dakujem velmi pekne za odpovede.

Dátum: 07.02.2013

Vložil: WKO

Titulok: Re:ukoncenie zivnosti a financny urad

Stačí na WKO,oni sa už potom prepoja s fin.uradom aj SVA

Dátum: 21.01.2013

Vložil: valentin

Titulok: hiv+

ahojte,jedna netradicna otazka,neviem uz kam sa mam obratit....
ak je opatrovatel alebo opatrovatelka hiv+ a chce ist robit do rakuska,je to mozne? vsade pisu len ake dokumenty treba na zalozenie zivnosti a nie vsetky agentury si pytaju zdravotny preukaz........vie niekto nieco viac o tom ako to funguje v rakusku? je trosku aj rozdiel ked je len opatrovatelka a zdravotna sestra,cize na nepicha ani injekcie ani nic,a vsetky ukony sa robia rukavicami atd atd....
dakujem za vsetko mozne info

Dátum: 24.01.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:hiv+

Poväčšine sa pri manipulácii s klientom používajú rukavice, ale niekedy to nie je možné, keď potrebuješ rýchlo riešiť nejakú situáciu, tak nemáš čas si dať rukavice. A viem aj o takých rodinách, kde sú lakomí a nechcú ich kupovať.
Na druhej strane si ale myslím, že keby si zatajil svoj zdravotný stav a niečo by sa stalo - napr. by sa nakazil klient, alebo by si tam náhle ochorel a musel ísť do nemocnice a rodina by sa to dozvedela, tak si myslím, že by Ti to nedarovali, že by si mal veľké opletačky, že si takú dôležitú informáciu zatajil.

Dátum: 21.01.2013

Vložil: leaa

Titulok: pomoc

V aprili mam svadbu,cize zmena priezviska,nova adresa musim to vsetko oznamit do Wko a SVA osobne??a kde?vsade este??som tehotna a k lekarovi chodim na sk,nieje to ziaden problem ak budem chciet poberat matersku z at??a hlavne ako ju potom vybavit...dakujem za odpoved

Dátum: 25.01.2013

Vložil: Svetluska

Titulok: Re:pomoc

Ja som sa bola osobne opytat na SVA kvoli materskej, musis chodit k lekarovi do rakuska ked si tehotna,treba priniest matersku knizku na SVA(rakusku) chod sa opytat na SVA osobne oni ti vsetko vysvetlia

Dátum: 29.01.2013

Vložil: ibva

Titulok: Re:Re:pomoc

co trepes nic nemusis chodit do rakuska k lekarovi matersku dostanes osem tyzdnov pred porodom a a osem po porode potom a potom dostavas wochengeld a to si ty vyberies kolko chces dostavat co najkratsie ostanes doma tym velke wochen geld dostanes vsetky doklady ak chces poberat matersku musis posielat do rakuska prelozene

Dátum: 07.03.2013

Vložil: moni

Titulok: Re:Re:Re:pomoc

ahoj a nevedela by simi poradit kolko musim mat odrobene na zivnost aby som dostala materku?

Dátum: 17.01.2013

Vložil: Majka

Titulok: Rakuska zivnosť

Ahojte, chcem sa opytať, že či rakusku zivnosť si platite sami alebo plati za vas rodina, pretoze idem cez jednu agenturu, ktorá mi dava na dva roky zmluvu a vôbec neviem, ci môžem napr. po roku v rakusku zivnosť zrušiť... Ďakujem!!

Titulok: Re:Rakuska zivnosť

Ako to myslíš, že či si platíme rakúsku živnosť? Keď zakladáš živnosť v AT, tak sa neplatí nič. Ale keď ju zrušíš a chceš znovu otvoriť, tak sa platí tuším 70 E. Ale myslím, že sa pýtaš na niečo iné.

Dátum: 24.01.2013

Vložil: lenka 0005

Titulok: Re:Re:Rakuska zivnosť

Za znovu založenie živnosti sa platí 56 euro,v novembri som si nanovo zakladala :)

Titulok: Re:Re:Re:Rakuska zivnosť

O.k., ja som netvrdila naisto, že 70, ale si myslím, že sa pýtala na niečo iné a nevedela sa dobre vyjadriť.

Dátum: 08.03.2013

Vložil: Alilad

Titulok: Re:Re:Re:Rakuska zivnosť

Prepáč Lenka, je to otázka nie odpoveď. Chcem sa opýtať čo je všetko mpotrebné pri znovu založení živnosti v Rakúsku. Zrušila som ju k 31.12.2011. Čo je potrebné, aké doklady? Niekde som čítala, že nie je potrebný ani výpis z registra trestov, ak sa znovuzakladá do 5 rokov.
Ďakujem

Dátum: 26.01.2013

Vložil: zo

Titulok: Re:Rakuska zivnosť

ideš cez agentúru do rakuska a máš živnosť?s agent.máš zmluvu na 2 roky,to je čo za blbosť?Si samostatná jednotka,čo presne si agentúre podpisovala,napr. aj plnú moc?Kurnik,ved nepodpisujte tým agentúram šecko čo vám dajú.

Dátum: 19.12.2012

Vložil: gabi

Titulok: sk živnost

Prosím poraďte mi,,chcem pracovat v rak.na slov.živnost.Su tu nejaké časové obmedzenia?Myslím ,či môžem odrobit len nejake mesiace a potom musim byt zasa doma,musim sa nejak prihlasovat a odhlasovat v rakusku?

Dátum: 19.12.2012

Vložil: Ivica

Titulok: Poradte mi prosim

UZ 4 roky a 5 mes. opatrujem babku v rakusku, mam rak.zivnost, platim 602 eur odvody /do troch rokov som platila okolo 450 eur/, potom sa to zvysilo. Môj prijem je len 45 eur na den.
Moj dotaz je, ci som mala podat danove priznanie aj v rakusku?Niekto mi hovori - hlavne v taxi, ako sa vezieme, ze netreba, ze ked je maly prijem a nepresahuje 11tis. do roka, tak netreba.Iny mi povedal, ze ty si zivnostnik, ty zodpovedas sama za seba a najlepsie je podat dan.priznanie v rakusku, lebo po 5ich rokoch budu kontroly a budeme platit velke penale a tak.Je to pravda? co je vlastne pravda, ako to treba robit? napiste mi prosim vas nazor. vdaka. Ivica

Dátum: 21.12.2012

Vložil: peter

Titulok: Re:Poradte mi prosim

tak ako uz vies ci treba podavat ci nie

Vložil: Ivica

Nedostala som ziadnu odpoved, to snad nie je mozne?Zeny, piste svoje nazory, to obohati celu diskusiu, poradme si navzajom. dakujem vasa Ivica

Dátum: 18.01.2013

Vložil: Andrea

Titulok: Re:Re:Poradte mi prosim

Ahoj, zo zákona nie si povinná podať daň.priz.prvé 3 roky, no ak dostaneš kontrolu abo ťa daň.urad vyzve musíš predložiť všetky doklady o príjme od začiatku živ.činnosti..čiže ja som napr. na živnosti 2 rok ale podávam tu i na SVK. majú ma v evidencii a v prípade, že by ma chceli kontrolovať tak majú vsetky podklady a ja si nemusím lámať hlavu aby sa mi niečo nestratilo.. podla môjho názoru, je lepšie podávať dp od začiatku..za hodinku to máte urobené a žiadne ťahačky potom s úradmi ..

Titulok: Re:Re:Re:Poradte mi prosim

Neviem, ako to myslíš, že majú všetky Tvoje podklady a nemusíš si lámať hlavu, ak by sa Ti niečo stratilo. Keď sa Ti ohlási kontrola z rak. FA, tak si musíš Ty sama prichystať všetky Tvoje papiere (to znamená Rechnungy, ...).

Vložil: lepšie je podávať

Titulok: Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

všetky nedoplatky z celej živnosti sa ti raz zrátajú a budeš ich musieť určite zaplatiť.Nielen ty,ale komplet všetky živnostníčky.Napr. pri prerušení,či zrušení živnosti.Pamatajte na to,pretože tie nedoplatky sú veľmi vysoké.Ja som mala 1700 eur za 3 roky živnosti.

Dátum: 04.02.2013

Vložil: jana

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

ale tých 1700e si mala začo nedoplatok? my nevieme čo si robila a čo si nerobila, koľko krát si zrušila či pozastavila živnosť, tak nám to prosím objasni, lebo to čo si napísala je úplne mätúce a nekompletné.

Podať či nepodať, to si musí rozhodnúť každý sám.
Ak podáš, príde Ti platiť nedoplatky, pretože doteraz platíš z najnižšieho vymeriavacieho základu, aký je možný, ale Ty zarobíš viac, takže by si mala platiť vyššie odvody. Ak nepodáš, tak platíš stále najnižšie odvody. Ale FA Ťa môže vyzvať podať DP spätne 7 rokov dozadu a to aj naraz za celých 7 rokov. A to by bola potom dosť veľká suma (mne napr. za 1 rok prišlo doplácať 820E).
Takže ak nechceš podávať DP, tak si určite šetri peniaze, ak by Ťa náhodou vyzvali podať DP. Ak Ťa nevyzvú, peniažky Ti ostanú, budeš mať na prilepšenie k dôchodku.

Dátum: 01.03.2013

Vložil: Klegina

Ahojte!

Ja pracujem 3 r. na zivnost v AT a prislo mi platit ,,944eur za kvartal,Podavala som pravidelne DP cize kazdy rok,a preto mam vysoke odvody.Nie je to povinne podat DP ale ak pride kontrola z Fin.uradu tak zaplatite spetne dlzobu t.j.1az viac rokov.
Mozem Vam poradit na nete je stranka DEMCAK,tam radi Slov.pravnik ake mame prava v Rakusku a o vselicom inom co sa
tyka zivnosti a zamestnavateloch.

Vložil: renca

určite nepodávaj pokým ti finančný niečo nepošle,mne napríklad finančný klagenfurt poslal aj dopis s paragrafmi kde vysvetlujú kedy sa danové dáva...takže dobrovolne určite nedávaj zbytočne sa ti predražia odvody

Vložil: zlá rada

raz tie nedoplatky budeš musieť doplatiť a nie su malé

Dátum: 29.01.2013

Vložil: iva

blbost ja som tiez 3 roky v at a tiez som zarabala 45eur na den iba teraz tento polrok mam 55 a nikdy som dp nedavala a samo mi prislo z sva ze mi dvihli na 200eur mesacne obvody a nedoplatky ti nepridu ked si tak malo zarabala tak sa nemusis bat

Dátum: 31.01.2013

To, že Ti zdvihli sami na 200 E na to tu je zákon. Neteš sa, že zarábaš málo a žiadne nedoplatky by neboli. Nechce sa mi to tu rozpisovať. Ale môžem Ti len poradiť, ak nechceš podávať DP, nemusíš, ale šetri si peniaze, lebo ak náhodou potom začnú vyzývať na podanie, ostanú Ti oči pre plač. Odkladaj si tak 70 E mesačne a 7 rokov. Potom budeš mať našetrené a nemusíš sa báť. Ak Ťa raz vyzvú, tak musíš zaplatiť, oni sa neštvú, pošlú na Teba exekútora.

Dátum: 10.05.2013

Vložil: nie

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Poradte mi prosim

never na nahody, ak sa uspokojis s tym, ze ta v rak.nevyzvu na spatne podanie dp, tak v tom zostan. A ked poziadas o penziu,nedostanes ju iba ak spatne das dp.A potom nedopltaky. Ak nezaplatis nastupuje exekutor a s penziu nemusia dat.

Dátum: 13.02.2013

Vložil: prepáč

ale nie je tak celkom pravda že raz to doplatiť musíš!musíš,pokial ta vyzvú k dan.priznaniu,alebo prekročíš a musíš podať.ale pokial nepodávaš,nehrozí doplácanie ani v prípade že končíte,alebo idete do dôchodku,akurát sa všetko vypočítava taktiež z paušálu,ako sa platia paušálne odvody.

Dátum: 07.05.2013

Vložil: nie

tak toto som si donedavna myslela aj ja, a neviem sa z toho spamatat.Požiadala som WKO o zrušenie živnosti a tí asi dali echo FA,vyzvali ma na spatne podanie DP od r.08 a uz mam vyrubeny zničujuci vysoky nedoplatok. Pomohli jedine v tom,ze vyhoveli na splátkovom kalendári,ale splatit to musim.Nikdy viac rakusku zivnost.

Dátum: 17.02.2013

Vložil: pomôžem

Už som to vysvetlovala velakrát zavolaj 0914273028

Dátum: 17.02.2013

Vložil: evina

Ked nepodáte DP viete aký bude váš dôchodok? 8EU na mesiac x roky odpracované.Po piati rokoch DP podať musíte to platí aj pre rakušanou.

Dátum: 20.02.2013

Vložil: evelyn

Radim ti podávat DP každý rok,lebo po 3 rokoch ti spočítají a dajú zaplatit "rozdiel" v danovom zaklade a naraz za 3roky to budú pekne peniaze!!! Daň platiť nebudeš,ale rozdiel v daň.základe ti vycislia! Ja to uz platím.

Záznamy: 231 - 265 zo 673
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok