Všetko ostatné ohľadom práce v Rakúsku

Dátum: 23.10.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:je to mozne?

asi to možné je, ak pracovala ako zamestnanec a nie živnostník. Ako živnostníci nemáme nárok na podporu pokjiaľ sme si neplatili dobrovoľné pripoistenie mesačne okolo 70E

Dátum: 16.11.2013

Vložil: Tina

Titulok: Re:je to mozne?

Možné je všeličo, ale toto určite nie! Aby tu dostavala podporu, musí tu mat prihlásený pobyt, a z úradu práce by dostavala na adresu pracovne ponuky, musela by sa chodiť pravidelne na UP hlásiť!a že 1000 euro podpora?? To by musela za opatrovanie deti " nenormálne " veľa zarábať. Takze tak!trepat blbosti vie kde kto;)

Dátum: 14.10.2013

Vložil: ludmila

Titulok: poistenie

Má niekto skúsenosti s poistením v prípade zodpovednosti za spôsobenú škodu klientovi, v súvislosti s opatrovaním.
Wiener Städtische - Haftplflichtversicherung mit sofortschutz -

Dátum: 12.10.2013

Vložil: mascelka

Titulok: poraďte

kto má skúsenosti s Gutbetreut24 ? dajte prosím vedieť

Dátum: 05.10.2013

Vložil: Mirka

Titulok: návšteva lekára na SK

Ahojte:-)
Poradí mi niekto čo potrebujem ak chcem ísť na Slovensku k lekárovi? Zo zdravotnej poisťovne som už na SK odhlásená a poistenie si platím v AT....Európsky preukaz som odovzdala VZP/pýtali ho vrátiť/ a mám len AT E-card....

Dátum: 06.10.2013

Vložil: Ala

Titulok: Re:návšteva lekára na SK

ahoj, z rakúskej zdravotnej poisťovne ti príde formulár E 106, s tým pôjdeš na zdravotnú slovenskú poisťovňu,, kde si bola predtým, tam ti vystavia zdravotnú kartičku, ktorej kopie budeš odovzdávať pri každej návšteve lekára na sk a aj v lekárni další, takže vždy nos kopie u seba...kým to rakúsko pošle, ten formulár, niekedy to trvá 4-6 týždňov od prihlásenia do SVA

Dátum: 06.10.2013

Vložil: Mirka

Titulok: Re:Re:návšteva lekára na SK

Diki moc Ala za radu:-)

Dátum: 16.11.2013

Vložil: maja

Titulok: Re:Re:návšteva lekára na SK

malý dodatok: aby nemusela čakať kým jej formulár E 106 pošlú, môže si ho osobne vyzdvihnúť na počkanie v SVA. Sama som tak urobila, je to otázka 10 minút.

Dátum: 01.10.2013

Vložil: Opatrovateľka

Titulok: Klient v nemocnici

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ohľadom jednej veci. Babka skončila po týždni v nemocnici(polovica turnusu) a mňa poslali domov a vyplatili mi polku mzdy. Známa ktorá robí v rakúsku opatrovateľku dlhšie mi povedala, že pokiaľ sa niečo takéto stane rodina musí zo zákona uhradíť mzdu za celý turnus. Nevedela však povedať o aký zákon ide preto by ma zaujímalo, či má niekto podobnú skúsenosť a ako to vlastne je.

Za odpoveď ďakujem. Prajem pekný zvyšok dňa.

Dátum: 23.10.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:Klient v nemocnici

ak pracuješ ako živnostník, tak taký zákon neexistuje. Všetko si treba dohodnúť vopred pri nástupe do rodiny a dať do zmluvy.

Dátum: 29.01.2014

Vložil: silvia

Titulok: Re:Klient v nemocnici

Ahoj mne sa to iste stalo teraz.tyzden pred koncom turnusu musela ist babka do nemocnice mna tam rodina nechala a normalne zaplatila.

Dátum: 12.05.2014

Vložil: och

Titulok: Re:Re:Klient v nemocnici

a co si tam robila starala bsa o seba

Dátum: 07.09.2013

Vložil: Nina

Titulok: materska

Dobry den, vie mi niekto povedat ako je to s materskou z Rakuska? Mam zivnost 3 roky, platim si pripoistenie 84e za kvartal. Pocula som ze sa moze pozastavit zivnost a pri pripoisteni mame narok na 50e/den Wochengeld. Uvitam pravdive info od zien ktore s tym maju uz skusenosti. Dakujem

Dátum: 11.09.2013

Vložil: nika

Titulok: Re:materska

ahoj nina.v ziadnom pripade si nic nerus.ja som v í mesiaci.plat si nadalej pripoistenie pretoze ak ti skonci wochengeld tak mas narok dalej na matersku,rodicovsky prispevok.... ked zrusis alebo pozastavis zivnost tak mas narok len na wochengeld a potom by si musela si vybavovat na sk co neviem ci by si mala narok a ak ano tak len na 190euro co neni nic

Dátum: 07.09.2013

Vložil: lea

Titulok: "rechnungy"

dobrý večer, ako s prosím vypisujete príjm.lístky? Uvádzate všetko na jednom (denná taxa+odvody+cesta)? dík

Dátum: 15.09.2013

Vložil: nicol

Titulok: Re:"rechnungy"

Uvádzam výslednú sumu, rozpis nerobím.

Dátum: 05.09.2013

Vložil: Kata

Titulok: Formulár E 101 a odvody

Dobrý deň,
je tu niekto taký, kto podniká na Slovensku, a zároveň robí na živnosť v Rakúsku opatrovateľku? Ako je to s odvodami? Slovenská sociálna poisťovňa rozhodla, že odvody mám platiť na Slovensku (nie v Rakúsku) a vydala mi formulár E 101 (nie E 106). Môže mi v tomto prípade rakúska rodina preplacať odvody na sociálne poistenie? Alebo je to protizákonné?
Vopred ďakujem za odpovede :)

Dátum: 12.09.2013

Vložil: Anna

Titulok: Re:Formulár E 101 a odvody

Zdravím,ja pracujem na Slovensku v TPP a v AT na živnosť,tiež mám platiť iba na Slovensku...potrebovala by som ale radu,pomoc..ak by ste sa mi ohlásila súkromne www.apocatko@zoznam.sk

Dátum: 26.09.2013

Vložil: Katarina

Titulok: Re:Formulár E 101 a odvody

Ahoj, ja som mala súbežne živnosť na Slovensku a v Rakusku 4 roky, skusenosti mam dobré. Formulár E 101 určuje že v ktorej krajine máš platiť odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovni. Formulár E 106 je niečo úplne iné. Ja som to riešila s rodinou tak že som mala na zmluve uvedenú taxu v hrubom / napr. 65,- eur na deň plus cesta /
Rodina na teba dostáva ako na ostané "Forderung" približne 550,- eur na dve opatrovateľky - čiže na teba polovicu. Ak chceš zavolaj mi a možno ti budem môcť poradiť. 06605323965 . ahoj Katka

Dátum: 02.09.2013

Vložil: izi

Titulok: praca v RA

Ahojte skusene! Mohli by ste prosim poradit ako si najst rodinu v blizkom okoli Viedni? Cez agenturu nemam šancu sa zamestnat . už som zaplatila jednej nemenovanej 300 E a čakam na pracu už 15 tyždnov! dokedy mam ešte čakat? a vrati mi niekto tie prachy? už sa nedam oklamat! Ďakujem vam srdečne

Dátum: 27.09.2013

Vložil: Rasa

Titulok: pre Izi

Boze zenska ty si z coho spadla?To ty si nevedela,ze nemas peniaze davat dopredu?Uz sa mozes s nimi naveky rozlucit.Nikdy nic dopredu....zapamataj si to.Skus realcare alebo na agebtura Connekt.sk ponukaju zaskoky.

Dátum: 28.06.2013

Vložil: jana 1970

Titulok: rodinne a zmena trvaleho podytu na slovensku

dobry den ,chcela by som sa spytat,,doposial zijem s manzelom a poberam rodinne na dceru z Rakuska,,, v ktorom mam aj zivnost ,ale dostala som privatny byt ,takze od manzela odchadzam ,ale dcera ostava na trvalom pobyte u otca ,,ja ,ked si zmenim trvaly pobyt na nove bydlisko ,budem mat narok na vyplacanie rodinnych aj nadalej ,hoci dcera bude so mnou zit ,,co mi radite,ako to mam spravit ,aby som nadalej rodinne z Rakuska dostavala...ostat aj nadalej na trvalom ,kde som teraz a na nove bydlisko si dat iba prechodny pobyt??

Dátum: 09.05.2013

Vložil: tina

Titulok: rodinne prídavky rakúsko

dobry den vie mi tu niekto poradiť máme vybavené rodinné prídavky z Rakúska schválili nám ich kadý druhý mesiac. neviete náhodou do akého dátumu v mesiaci sa vyplácajú? alebo je to idividálne?

Dátum: 28.04.2013

Vložil: robert

Titulok: praca opatrovatela

Neviete či sa dá zamestnať v rakusku ako opatrovateľ a či majú rodiny záujem o chlapa ? Ďakujem. euromasters@azet.sk

Dátum: 26.04.2013

Vložil: 26.04 2913

Titulok: narok na volny cas opatrovatelky

Ahojte! Vedel by mi niekto poradit? Zaujima ma, ci ma opatrovatelka narok na volny cas pocas dna.
Anna

Dátum: 28.04.2013

Vložil: ika

Titulok: Re:narok na volny cas opatrovatelky

24 hodinové opatrovanie znamená pre opatrovateľku nasledovné: opatrovateľka pracuje 11 hodín s dvoma polhodinovými prestávkami a jednou 2 hodinovou kedy môže odísť mimo domu, v ostatnom čase je povinná byť k dispozícii. Toto hovoria rakúske predpisy ešte z čias keď som si zakladala živnosť a tie sa nezmenili. Čo je však pravda nie všetky rodiny to chcú akceptovať a myslia si že 24 hodinová opatrovateľka je na na 24 hodín práce denne. Pokiaľ si cez agentúru, má ti voľno a tvoju prac.náplň vybaviť agentúra aby aj rodina akceptovala isté mantinely. Pokiaľ si bez agentúry je na tebe, lepšie povadané na tej prvej opatrovateľke v novej rodine ako si to zariadi. zdravím a veľa šťastia

Dátum: 17.05.2013

Titulok: Re:narok na volny cas opatrovatelky

určite najmenej dve hodiny denne

Dátum: 26.04.2013

Vložil: alena

Titulok: prepravca

prosim Vás,vie niekto poradiť prepravcu.ktorý chodí v stredu poobede alebo v stredu večer z Vorlarberska-Dornbirn

Dátum: 21.06.2013

Vložil: kosutik

Titulok: Re:prepravca

ano ak chcete dam vam kontakt

Dátum: 24.04.2013

Vložil: ivka

Titulok: voľno

čaute všetky vo Viedni, po dlhých rokoch hrdlačenia mám super babku kde mám konečne aj voľno, prečo nevyužiť, je niekto v 22. Bez. alebo poblíž?

Dátum: 23.03.2014

Vložil: mila

Titulok: Re:voľno

Ja som sa zatúlala, pozerám až skoro rok dozadu ale ak je to ešte aktuálne, moja sestra je v 22 bez. V prípade záujmu zkontaktujem.

Dátum: 23.04.2013

Vložil: anicka1008

Titulok: pohovor v agenture - NJ

Zdravim, chcela by som ist pracovat ako opatrovatelka do Rakuska cez agenturu. Len neviem ci na to moje jazykove znalosti zatial stacia. Zo zakladnymi frazami problem nemam . Na co konkretne sa zvyknut pytat na pohovore v agenturach ked robite jazykove testy? Za kazdu odpoved vopred dakujem

Dátum: 24.05.2013

Vložil: maria

Titulok: Re:pohovor v agenture - NJ

každá agentúra sa zaujíma o niečo iné. Zvyknú sa pýtať na osobné údaje, potom čo robíš cez deň - Tagesablaaf, kde si robila kurz, o aké diagnózy si tam starala a Wochenende, či máš živnosť, skúsenosti, si fajčiarka, vodič, a podľa toho usúdia, čo a ako

Dátum: 13.04.2013

Vložil: EVITA

Titulok: URAZ

SOM oppatrovatelka nemam pripoistenie a zlomila som si doma clenok mam narok na P.N.

Dátum: 17.05.2013

Titulok: Re:URAZ

Pokiaľ si poistena v Rakusku a platiš si pripoistenie tak ano informuj sa na SWA

Záznamy: 231 - 265 zo 744
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok