Všetko ostatné ohľadom práce v Rakúsku

Dátum: 15.11.2012

Vložil: Slamka

Titulok: betragt

Som na druhom turnuse v Rakusku. Vyplaca ma rodina ale ja nemam ziaden doklad o prevziatí penazi. Ja iba podpisem im v ich knihe kolko dni som robila a kolko mi dali a to im ostava . Prosim o radu mam si aj ja pisat kolko mi dali a dat im to podpisat , ako to robite ostatne? Prosim poradte seriozne dik....

Dátum: 17.11.2012

Vložil: gijana

Titulok: Re:betragt

samozrejme,zaved si aj ty aspoň zošit,kde budeš mať takisto presný dátum odkedy dokedy si robila,kolko dní,kolko platia na den a sumu ktorú ti vyplatili.tiež si to daj podpísať.samozrejme aj spiatočne,prvý turnus

Dátum: 27.12.2012

Vložil: samuela

Samozrejme , že by si mala mať aj Ty od nich potvrdenie, že si peniaze prevzala, taktiež to budeš neskôr potrebovať...

Dátum: 07.01.2013

Vložil: mirinka

Titulok: Re:Re:betragt

mne rodina tiez nedavala doklad tak som si urobila tkz.vyplatnu pasku a vzdy na konci turnusu som si ju vypisala a ked som podpisala rodine podpisali aj oni mne.Potrebujes predsa doklad k danovemu a aj na pridavky ak mas deti

Dátum: 17.02.2013

Vložil: Evina

Samozdrejme potvrdenie o zárobku potrebuješ ty si živnostník vypiš si pokladniční príjmový blok /originál rodine/ a kopiu si zapiš do pokladničnej knihy ako príjem

Dátum: 15.11.2012

Vložil: Alena

Titulok: práca pre začiatočníčky

Dobrý den chcem vas poprosiť o kontakt na nejaku agenturu s ktorou máte dobré skusenosti a berie aj začiatočníčky-teda také čo ešte nevedia tak perfektne nemecky. pracovala som 6 rokov ako opatrovatelka tu na Slovensku mám opatrovatelský kurz aj Sanitara som si spravila na zdrav.škole. Učím sa nemčinu 4 mesiace u učitelky sukromne a aj sustavne doma. Mala som pár pohovorov cez telefon do agentur ale všade ma odbili že chcu perfektnu nemčinu. Myslím si, že reč sa naj.doučí priamo v rodine pri osobnom kontakte-v praxi.Aké máte vy skusenosti. Ak mate možnosť tak pomožte. Dakujem

Dátum: 10.09.2013

Vložil: evka

Titulok: Re:práca pre začiatočníčky

Dobry den. Predpokladam,ze ste si uz nasli dobru agenturu pre zaciatocnicky. Viete mi prosim poradit.Tiez si hladam pracu cez agentru ale vsade vyzaduju dobru nemcinu

Dátum: 12.11.2012

Vložil: Sebo

Titulok: opatrovatel-muz

dobry den chcel by som sa opytat ci je tato praca vhodna aj pre muzov.

Dátum: 13.11.2012

Vložil: mila

Titulok: Re:opatrovatel-muz

Už chodí veľa mužov opatrovať. To záleží na Tebe, či by si to dokázal robiť. Musíš počítať s tým, že budeš musieť pomáhať napr. pri toalete a to niektorí muži "nemajú radi".

Dátum: 10.10.2013

Vložil: ala sebovi

Titulok: Re:opatrovatel-muz

neber vsetko,mozes si povedat,ze chces muza ktoreho netreba prebalovat.ja napr.neopatrujem muzov a nie je problem.neboj sa,vyber si spolocnika.

Dátum: 04.11.2012

Vložil: andrea

Titulok: opatrovanie eu

pracujem v rakusku ale moja agentura malo plati dostala som za mesiac 750 eur nevie co robit

Dátum: 30.10.2012

Vložil: Anna

Titulok: Narok na prispevok?

Uz to tu bolo,ze je narok na prispevok od statu pre rozvedene.Som tiez rozvedena,deti mam zaopatrene,pracuju.Takze mam tiez na ten pris.narok? Odpiste mi prosim ale len seriozne,overene ifo.DAKUJEM!

Dátum: 27.10.2012

Vložil: dara

Titulok: možnosť chodiť s manželom dôchdcom

zdravím,chcem sa spýtať je možne pracovať v rakusku ako opatrovateľka a chodit spolu s manželom -dôchdcom, vie výborne nemecký

Dátum: 12.11.2012

Vložil: dzesty1

Titulok: Re:možnosť chodiť s manželom dôchdcom

akú odpoveď si dostala? je to možné?

Dátum: 27.10.2012

Vložil: r+j

Titulok: prosím poraťe mi ...

dlhšiu dobu rozmýšlam o práci opatrovateľky neviem nemčinu,ale naučím sa.Opatrovala som svoju babku a rada pomáham ľuďom,teraz robím majsterku,ale je to stále horšie a horšie.Neviem sa rozhodnúť či sa dať na kurz keď tu čítam aj nie milé skúsenosti v rodinách.Prosím poraďte mi dievčence či ľutujete že ste išli robiť túto prácu,alebo ste radi že ste zmenili svoju bývalú prácu .Viem je to na mne no rozhodnutie je ťažké,nechcem zostať bez práce ako tu píšete že babka Vám zomrela a druhú rodinu Vám agentúra nedala.Vopred Vám ďakujem .

Dátum: 28.10.2012

Vložil: Jana

Titulok: Re:prosím poraťe mi ...

Je to určite ťažké. Ja som to mala "ľahšie", pretože som prišla o prácu a žiadna šanca na novú nebola, takže to bolo pre mňa jediné riešenie. Určite sa veľmi zmení Tvoj život, môže sa Ti odcudziť partner, deti. Prídeš o veľa udalostí v rodine, keď sa nebudeš môcť niečoho zúčastniť, lebo budeš preč. Takisto aj keď Ťa bude potrebovať dieťa alebo muž a v danej dôležitej chvíli nebudeš pri nich. Môže sa Ti aj rozpadnúť manželstvo. Takisto je teraz dosť ťažko sa dostať von začínajúcim a hlavne keď nevieš jazyk, budeš to mať ťažké.
Je to len a len na Tebe.

Dátum: 17.11.2012

Vložil: lila

podla mna ak máš prácu a zarobíš aspoň 400eur,do rak.opatrovať sa ti vôbec neoplatí.a k tomu tie psychické stavy,z rodiny do rodiny,cudzie prostredie,jazyk,ja tu robím 7r,a najradšej by som bola doma a ak sa podarí tak aj budem.porozmýšlaj,rozhodnúť sa musíš beztak sama

Dátum: 24.11.2012

Vložil: Jana

Ak mas pracu za 400 eur,nechod sem a nemen,ja by som tak rada bola doma,vsetko čo pišu nižšie je pravda,skoro každá je už rozvedena...je toto len pre same ženy,vdovy..ktore doma nemajú nikoho,kto ich čaka,má rád...,tu len zvykať na nové,maniere,nevdak/nie vždy/tu si rozdvojená osobnosť,14 dni žiješ iný život,žiadna podpora,samota,problemy..Ak je niekto nevysporiadaný s touto skutočnosťou,nech sem nejde ,je to trápenie,túžba po domove,rodine..žiaľ ,väčšina sme tu,lebo doma nieje do čoho zakopnúť,chudoba,bieda,nič optimistické,ale dokedy?Zomrie pacient,dlho nič,odvody platiť,príjem žiadny..skonči sa ti ,,bezstarostný život" a len starosti,vela by sa tu dalo napísať,ale nechcem ťa strašiť,ja som tu len dúfam ešte 1 rok a idem do dôchodku.To ma drží nad vodou-starosťami Ahoj J

Dátum: 27.02.2013

Vložil: alicka

Titulok: Re:Re:prosím poraťe mi ...

ked taketo niečo čítam,bolí ma srdce,ale je to tak,ešte ma hnevá,že kolegyne medzi sebou superia a strkajú sa domacim do ritného otvoru a ohovaraju svoje kolegyne,umývajú okná a pečú torty,len aby boli lepšie a dostali nejake euro naviac,je to veľmi ťažká práca,náročná na psychyku a nikoho nezaujíma ako nás zneužívajú aj naše agentúry .aj ja by som už rada bola doma aj ked ja sa sťažovať nemôžem,napriek tomu je mi smutne,ahoj

Dátum: 26.10.2012

Vložil: danela

Titulok: prispevok od statu

pocula som ze rozvedene maju nejaky narok alebo prispevok od statu raz za rok je to pravda

Dátum: 26.10.2012

Vložil: od miry

Titulok: Re:prispevok od statu

samozrejme, je to okolo 1200 eur,len musis doniest osobne rozvodovy list.

Dátum: 28.10.2012

Vložil: alexa

Titulok: Re:Re:prispevok od statu

Dobry den,prosim vas,ten rozvodovy list treba zaniest na financny urad?dakujem

Dátum: 11.11.2012

Titulok: Re:Re:Re:prispevok od statu

tak toto je pre mňa nové.nikdy som o tom nepočula.nie je to len také,že "jedna babka povedala"?

Dátum: 27.01.2013

Vložil: anna

Titulok: Re:Re:Re:prispevok od statu

kam treba zaniest ten list o rozvode ak chcem poberat ten prispevok?odpiste

Dátum: 30.10.2012

Vložil: anna

To si napísala srandu alebo to myslíš vážne ten príspevok od štátu pre rozvedené? Je to trinásty plat....hihi

Dátum: 31.12.2012

Vložil: Ivi

ten prispevok platia len kym mas studujuce deti. ja mam také informácie ak je to inak je to nieci ine a aj zaujimavé. Takze plati ten príspevok aj ked su deti uz zaopatrené?

Dátum: 15.10.2012

Vložil: vlasta

Titulok: dochodok

ahojte kamoska sa kdesi docitala ze treba odrobit 15rokov v rakusku a mate rakusky minimalny dochodok 670eur.prosim neviete je to ako u nas tych 15rokov odrobenych a samozrejme dochodkovy vek splnat.

Dátum: 16.10.2012

Titulok: Re:dochodok

To pre nás neplatí. My dostaneme len určitú čiastku z toho, čo sme odviedli do systému. Za 15 rokov máš šancu dostať tak okolo 150 Eur.

Dátum: 05.11.2012

Vložil: erika

Titulok: Re:Re:dochodok

pozri siDOCHODKOVY SYSTEM V EU.STATOCH.minimalne180mesiacou odrobenych v rakusku minimalny rak.dochok

Dátum: 06.11.2012

Titulok: Re:Re:Re:dochodok

Minimálny dôchodok v AT dostaneš, len keď tam máš trvalý pobyt. Ináč platí to, čo som napísala.

Dátum: 18.10.2012

Vložil: Ľudmila

Titulok: Re:dochodok

musí mať TP v AT

Dátum: 22.10.2012

Vložil: co je to TP v rakusku?

To znamena,ze nemame narok na dôchodok ani po 15 rokoch prace opatr. v rakusku.bieda.

Vložil: erika

vobec to tak nieje ze musis mat trvaly pobyt aby si mal narok na dochodok pre nas opatrovatelky musis mat dochod.vek a odrobene minimal.15rokov a dostanes minimalny rak.dochodok

Vložil: Admin

Titulok: Náš názor

Tiež sa prikláňame k tomu, že dôchodok v Rakúsku pre živnostníka s trvalým pobytom na Slovensku nebude žiadna úžasná suma a už vôbec nie minimálny rakúsky, to je iba pekná predstava, na to tam je nutné platiť iné odvody ako odvody z minimálneho základu ako robia naše opatrovateľky a opatrovatelia.

Dátum: 11.11.2012

Titulok: Re:Náš názor

treba sa pozrieť na internet,tam je to všetko o tom.musí sa podať žiadosť u nás doma.a v tabulkách je napísané,že za 4 odrobených rokov dostaneme cca.144,alebo tak nejak eur.ovšem,ak na net-e neklamú.

Záznamy: 231 - 265 zo 623
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok

Partneri: eBooM.sk - Internetový obchod   DOBRÝ ANJEL - Nezisková organizácia