Všetko ostatné ohľadom práce v Rakúsku

Dátum: 11.04.2013

Vložil: maja

Titulok: Re:Re:salzburg

Cez kamarátku...prečo? si aj ty v salzburgu?

Dátum: 01.04.2013

Vložil: Jane

Titulok: opatrovateľský kurz

Ahojte, nechystá sa niektorá z vás na opatrovateľský kurz do MI? Ak áno cez koho? Chcela by som si ho urobiť čím skôr, ale nie vždy majú dosť uchádzačov a potom to prekladajú.

Dátum: 25.03.2013

Vložil: Monika

Titulok: PN.

Prosím má niekto skúsenosti s PN? DAKUJEM

Dátum: 17.05.2013

Vložil: Anna

Titulok: Re:PN.

Pri PN treba vyplniť tlačivo KRANKMELDUNG lekar musi napisaťdiagnozu a toto treba poslať naSWA prve do 7 dni dalšie každe dva tyždne Pri pobyte v nemocnici sa vyžaduje nove oznamenie praceneschopnosti

Dátum: 17.05.2013

Vložil: ANNA

Titulok: Re:PN.

Treba vyplniť KRANKMELDUNG lekar musi napisať diagnozu potvrdiť prve ohlasenie treba odovzdať do 7 dni dalšie každe dva tyždne Po pobyte vnemocnici sa vyžaduje nove oznamenie o praceneschopnosti

Dátum: 20.03.2013

Vložil: Janka

Titulok: Agentúra

Prosim o radu .Mala som zmluvu s agenturou pred mesiacom som jej zaslala písomne vypoved a teraz sa mi vyhražaju že mi daju zrušiť živnosť a že už nikdy nebudem pracovať ako opatrovatelka.Ma agentura taku pravomoc? Rodinu ktoru mi dala agentura som nezmenila pracujem tam až doteraz,

Dátum: 21.03.2013

Vložil: Mia

Titulok: Re:Agentúra

Ak si im podpísala plnú moc, tak Ti môžu zrušiť, urýchlene im doporučene pošli zrušenie plnej moci a tiež by som to oznámila aj na WKO, ak už nie je neskoro a stihli Ti ju zrušiť.

Dátum: 22.03.2013

Vložil: janka

Titulok: Re:Re:Agentúra

OK Mia zaslala som do agentúry zrušenie plnej moci aj na WKO už o tom vedia.Len mám obavy z toho aby ma neťahali po súdoch za porušenie zmluvy a teraz ma zastrašujú. tým že nemožem pracovať u tej rodiny.Rodina je na mojej strane a všetko pre to robí, a živnosť sa agentúre nepodarilo zrušiť .A čo možem ešte čakať?Chcú mi dokázať ,že som len obyčajná opatrovateľka......

Dátum: 22.03.2013

Titulok: Re:Re:Re:Agentúra

Asi si im podpísala, že keď od nich odídeš, tak nesmieš pracovať v rodine, ktorú Ti oni sprostredkovali (viem, že to má napr. ag. JOMA). To Ti neviem poradiť, či majú šancu na súde s takou zmluvou (ak si teda podpísala také niečo), to by musel vidieť právnik. Ak si nič také nepodpísala, tak Ťa len zastrašujú.

Dátum: 24.03.2013

Vložil: Janka

Titulok: Re:Re:Re:Re:Agentúra

Mia ,tá agentúra o ktorej píšeš je z SK alebo z AT ??

Dátum: 25.03.2013

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Agentúra

z AT, ale majú aj Slovenky, ktoré komunikujú so ženami.

Dátum: 06.04.2013

Vložil: Evka

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Agentúra

a ako sa vola ta agentura ?

Dátum: 07.05.2013

Vložil: Neboj

Titulok: Re:Re:Re:Re:Re:Re:Agentúra

Nemas sa čoho báť. Slovenské či rakusko-slovenské agentúry majú takú zlú povesť, že na súd nič nepodaju, vedia totiž, že by ho prehrali

Dátum: 27.07.2013

Vložil: janka

Titulok: agentura

ahoj janka aj ja som mala taky problem a domov mi posielali seky ze im mam zaplatit pokutu ze ma daju na sud atd a bola som aj za pravnikom im ide o miesto aby zarabali na opatrovatelke

Dátum: 16.03.2013

Vložil: jana

Titulok: vypoved

Ahojte potrebujem poradit s vypovedou v agenture davali ste dohodou zmluvu mam my konci v septem.dik

Dátum: 14.03.2013

Vložil: Mária

Titulok: pomoc

Hľadám prácu v Rakusku vo Viedni a okolie mam trojročnú prax a rakusku živnosť s komunikáciou nemám problem t.č 0911356508

Dátum: 13.03.2013

Vložil: zuzana

Titulok: pozastavenie zivnosti

Dobrý deň,
chcem sa spýtať či by mi nevedel niekto poradiť ako postupovať keď si chcem v rakúsku pozastaviť živnosť....Ďakujem

Dátum: 27.04.2013

Vložil: Gitka

Titulok: Re:pozastavenie zivnosti

Staci zavolat na WKO a oni ti všetko zariadia

Dátum: 08.05.2013

Vložil: ano da

Titulok: Re:Re:pozastavenie zivnosti

vybavis to jednym mejlom na WKO s kratkym zdovodnenim, do 10 dni mas pisomnu odpove. Nezabudni tam napisat svoje osobne cislo

Dátum: 13.03.2013

Vložil: Monika

Titulok: Ukončenie rakuskej živností

Chcem skončiť s prácou v Rakusku.Kde sa musím všade odhlásiť? Prosím poradte,?

Dátum: 04.04.2013

Vložil: Ica208

Titulok: Re:Ukončenie rakuskej živností

Monika, môžem vedieť prečo chceš skončiť?Ak je to z rodinných dôvodov, nemôžeš mi posunúť rodinu? Hľadám prácu a vieme sa dohodnúť aj na odmene.

Dátum: 11.03.2013

Vložil: Emily.

Titulok: Danove priznanie.

Ahojte,chcem sa spytat,ked podavam v Rakusku danove priznanie,tak okrem poloziek,ktore davam do rocneho zuctovania tam musim uviest aj dochodok,ktory dostavam v Rakusku?

Dátum: 09.03.2013

Vložil: oli

Titulok: Marodka

Ahojte! Má Niekto skúseností s marodkou ?

Dátum: 08.02.2013

Vložil: anina

Titulok: dôchodok

Vie mi niekto poradiť alebo má vedomosť o tom, koľko rokov musíme mať odrobené v Rakusku, aby sme mali nárok na poberanie nejakého píspevku a koľko to asi činí....ďakujem, určite to bude zaujímať aj ďalšie ženy...... /pracujem na živnosť od r.2008/

Dátum: 08.03.2013

Vložil: Emily.

Titulok: Re:dôchodok

V Rakusku chodia zeny do dochodku v 60-tich rokoch.Ak budes mat v danom roku 60 rokov,tak predtym ti poslu zo socialky tlaciva na vyplnenie,vypocitaju ti dochodok za roky,odkedy mas zivnost ,no a budes dostavat penziu!Mozes pracovat dalej a ked skoncis s podnikanim,tak ti penziu prepocitaju!Takze cakaj na pozdrav zo socialky!

Dátum: 08.03.2013

Vložil: Alilad

Titulok: Re:dôchodok

Dobrý večer pracovala som v Rakúsku od polovice r. 2008 do konca 2011. Platila som zvýšené odvody, lebo som za každý rok podávala daňové priznanie. Môj mesačný príspevok-dôchodok je 60,- Eur.

Dátum: 21.08.2013

Vložil: Dôchodok

Titulok: Re:Re:dôchodok

Dobrý den, som velômi prekvapena ,že vaš dôchodok za tri roky je tak vysoký ja som robila 4 roky mala som dobrý mes, plat a mam ,len 31,20 mesačne aj so 14 platom myslí,m, že zavadzaš ludi s nepravdivými informáciamy.

Dátum: 21.08.2013

Vložil: dôchodok

Čo sú u teba zvýšeneé odvody ked sa chvališ aký dôchodok dostávaš.

Dátum: 09.09.2013

Vložil: hell

Kolko si mala nedoplatky?

Dátum: 02.02.2013

Vložil: IH

Titulok: dotazník

CHcem Vás poprosiť o vyplnenie dotazníka na http://www.survio.com/survey/d/W3Z9K3I8B2I5P3D8M

Ďakujem pekne za ochotu

Dátum: 27.01.2013

Vložil: zeminka

Titulok: ukoncenie zivnosti a financny urad

ahojte,
vedeli by ste mi niekto poradit?
chcem si zrusit v rakusku zivnost a vraj sa to ma potom oznamit este aj na financnom urade v rakusku.
neviem ci je to v mojom pripade potrebne,ak som nikdy nepodavala danove priznanie v rakusku /aj som malo zarobila,aj som bola v AT velmi kratko /.
je to oznamenie na financnom urade povinne?
dakujem velmi pekne za odpovede.

Dátum: 07.02.2013

Vložil: WKO

Titulok: Re:ukoncenie zivnosti a financny urad

Stačí na WKO,oni sa už potom prepoja s fin.uradom aj SVA

Dátum: 21.01.2013

Vložil: valentin

Titulok: hiv+

ahojte,jedna netradicna otazka,neviem uz kam sa mam obratit....
ak je opatrovatel alebo opatrovatelka hiv+ a chce ist robit do rakuska,je to mozne? vsade pisu len ake dokumenty treba na zalozenie zivnosti a nie vsetky agentury si pytaju zdravotny preukaz........vie niekto nieco viac o tom ako to funguje v rakusku? je trosku aj rozdiel ked je len opatrovatelka a zdravotna sestra,cize na nepicha ani injekcie ani nic,a vsetky ukony sa robia rukavicami atd atd....
dakujem za vsetko mozne info

Dátum: 24.01.2013

Vložil: Mila

Titulok: Re:hiv+

Poväčšine sa pri manipulácii s klientom používajú rukavice, ale niekedy to nie je možné, keď potrebuješ rýchlo riešiť nejakú situáciu, tak nemáš čas si dať rukavice. A viem aj o takých rodinách, kde sú lakomí a nechcú ich kupovať.
Na druhej strane si ale myslím, že keby si zatajil svoj zdravotný stav a niečo by sa stalo - napr. by sa nakazil klient, alebo by si tam náhle ochorel a musel ísť do nemocnice a rodina by sa to dozvedela, tak si myslím, že by Ti to nedarovali, že by si mal veľké opletačky, že si takú dôležitú informáciu zatajil.

Dátum: 21.01.2013

Vložil: leaa

Titulok: pomoc

V aprili mam svadbu,cize zmena priezviska,nova adresa musim to vsetko oznamit do Wko a SVA osobne??a kde?vsade este??som tehotna a k lekarovi chodim na sk,nieje to ziaden problem ak budem chciet poberat matersku z at??a hlavne ako ju potom vybavit...dakujem za odpoved

Záznamy: 231 - 265 zo 702
<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Pridať nový príspevok